Darmowa dostawa od 500,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge
Podnośnik magnetyczny Unicraft (udźwig: 300 kg) 32240192
Podnośnik magnetyczny Unicraft (udźwig: 300 kg) 32240192
Podnośnik magnetyczny Unicraft (udźwig: 300 kg) 32240192
Podnośnik magnetyczny Unicraft (udźwig: 300 kg) 32240192
Podnośnik magnetyczny Unicraft (udźwig: 300 kg) 32240192
Podnośnik magnetyczny Unicraft (udźwig: 300 kg) 32240192
Nasz bestseller

Podnośnik magnetyczny Unicraft (udźwig: 300 kg) 32240192

Rozmiar
2 139,70 zł
brutto / szt.
Cena regularna / szt.
z
MAŁA ILOŚĆ - Wysyłka w ciągu 24h po sprawdzeniu w magazynie
MAŁA ILOŚĆ - Wysyłka w ciągu 24h po sprawdzeniu w magazynie
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy
Produkt wyprzedany
Otrzymasz od nas powiadomienie e-mail o ponownej dostępności produktu.
Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Powyższe dane nie są używane do przesyłania newsletterów lub innych reklam. Włączając powiadomienie zgadzasz się jedynie na wysłanie jednorazowo informacji o ponownej dostępności tego produktu.

DANE TECHNICZNE:

Nośność 300 kg
Udźwig materiału okrągłego 150 kg
Długość całkowita 166 mm
Szerokość całkowita 99 mm
Wysokość podwozia 108 mm
Waga 12 kg

 

· Mimo lekkiej budowy, udźwig (w zależności od modelu) wynosi aż do 1000 kg

· Wysoki standard bezpieczeństwa za pomocą prostego przełączania dźwigni

 

Instrukcja obsługi:
1 Wprowadzenie

Zakup opisywanej elektrycznej wciągarki, to najlepsza możliwa opcja. Przed uruchomieniem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. Instrukcja zawiera informacje na temat prawidłowego rozruchu, przeznaczenia, jak również bezpiecznego i sprawnego funkcjonowania i konserwacji wciągarki. Instrukcja obsługi jest integralną częścią urządzenia. Należy ją przechowywać w widocznym miejscu, blisko miejsca, w którym aktualnie pracuje urządzenie, aby można było z niej w każdej chwili skorzystać. Ponadto przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z lokalnymi przepisami BHP.

 

1.1 Prawa autorskie
Zawartość niniejszej instrukcji jest chroniona prawem autorskim. Korzystanie z niej dozwolone jest tylko przy pracy z urządzeniem. Każde inne zastosowanie instrukcji bez pisemnej zgody producenta jest zabronione.

 

1.2 Obsługa klienta
Aby uzyskać więcej informacji na temat danych technicznych prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta.
Zawsze jesteśmy zainteresowani informacjami i nowymi doświadczeniami naszych klientówpodczas użytkowania naszych maszyn. Są to dla nas bardzo cenne informacje i pozwalają udoskonalać produkowane przez nas urządzenia.

 

1.3 Ograniczona odpowiedzialność
Wszystkie informacje zawarte w niniejszej instrukcji zostały opracowane zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami w dziedzinie techniki oraz w oparciu o nasząwiedzę i wieloletnie doświadczenie.

W następujących przypadkach producent nie ponosi żadnej odpowiedzialności za powstałe szkody:
-Niestosowanie się do zaleceń w instrukcji,
-Niewłaściwe użytkowanie,
-Niewykwalifikowany personel,
-Nieautoryzowane modyfikacje,
-Zmiany techniczne,
- Stosowanie nieoryginalnych części zamiennych.

Rzeczywisty zakres dostawy może się różnić w zależności od wybranej przez klienta wersji urządzenia.

 

2 Środki ostrożności
Rozdział zawiera informacje o wszystkich istotnych środkach bezpieczeństwa w zakresie ochrony operatora oraz bezpiecznej i bezawaryjnej pracy.

 

2.1 Objaśnienie symboli
Symbole bezpieczeostwa:
NIEBEZPIECZEŃSTWO!
Symbol informujący o możliwości zagrożenia będącego w stanie spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć.

OSTRZEŻENIE!
Symbol informujący o potencjalnym zagrożeniu, które jest w stanie spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć.

ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ!
Symbol informujący o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, która prowadzi do lekkich lub umiarkowanych obrażeń.

UWAGA!
Symbol informujący o potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, która prowadzi do uszkodzenia mienia lub zanieczyszczenia środowiska.

Wskazówki i zalecenia
Ten symbol informuje o przydatnych wskazówkach i zaleceniach pozwalających na bezawaryjną i efektywną pracę.

Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń ciała lub uszkodzenia urządzenia oraz uniknąć niebezpiecznych sytuacji, należy przestrzegać wskazówek bezpieczeństwa zawartych w niniejszej instrukcji obsługi.

 

2.2 Przeznaczenie urządzenia
Podnośnik magnaetyczny służy jedynie do operacji podnoszenia oraz opuszczania ładunków o określonej wadze. Magnes podnoszący został zbudowany z materiału ferromagnetycznego. Siła z jaką podnośnik przyciąga dany ładunek, zależy od jego budowy i powierzchni. Podnośnik należy używać zgodnie z danymi technicznymi. Stosowanie zgodnie z przeznaczeniem oznacza przestrzeganie wszystkich informacji zawartych w instrukcji. Wszelkie odstępstwa lub użycie w innym celu uważa się za niewłaściwe stosowanie.

Wszelkie roszczenia o odszkodowanie z powodu nieprawidłowego użytkowania są odrzucane.

 

2.3 Bezpieczeństwo ogólne
Działania konfiguracyjne, przezbrajające, konserwacyjne i inne zabiegi kontrolne mogą być przeprowadzane jedynie przez przeszkolony personel.

Całkowity zakaz nieautoryzowanych modyfikacji urządzenia.
UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa zakazuje się wykonywania jakichkolwiek nieautoryzowanych modyfikacji i przekształceń.

Operator musi się zawsze upewnić, że dopuszczalna wydajność i udźwig nie zostały przekroczone.

Zabrania się przebywania pod podwieszonym ładunkiem, ponieważ w każdej chwili istnieje ryzyko jego spadnięcia.

 

2.4 Wyposażenie ochronne
Wyposażenie ochronne pozwalana ochronę ludzi przed zagrożeniami i umożliwia bezpieczną pracę. Personel w czasie pracy ma obowiązek korzystać i nosić sprzęt ochrony osobistej opisany w niniejszej instrukcji.

Poniżej dokładny opis wymaganego wyposażenia ochronnego:
Kask ochronny - Przemysłowy kask ochronny zapobiega urazom głowy
Rękawice ochronne - Rękawice ochronne służą do ochrony dłoni przed bardzo ostrymi elementami urządzenia, a także zmniejszają ewentualne tarcie.
Obuwie ochronne - Należy nosić obuwie ochronne ze stalową osłoną i antypoślizgową podeszwą.
Odzież robocza - Operator maszyny ma obowiązek nosić odzież ochronną. Dla bezpieczeństwa każda część ubrania powinna być zapięta.

 

2.5 Instrukcje bezpieczeństwa dla operatora

Zabrania się wykonywania czynności mogących uszkodzić urządzenie. Operator powinien zawsze dbać, aby z urządzenia nie korzystały osoby do tego nieuprawnione (np. poprzez używanie specjalnej blokady). Operator jest zobowiązany do sprawdzania co najmniej raz dziennie, czy urządzenie nie zostało uszkodzone oraz czy nie ma widocznych braków. Wszelkie zmiany które mogą mieć lub mają wpływ na bezpieczeństwo, należy natychmiast zgłaszać. Operator musi mieć pewność, że urządzenie z którym pracuje jest sprawne oraz jest w dobrym stanie technicznym. Jeśli jest to w danym przypadku konieczne, operator zobowiązany jest do noszenia specjalnej odzieży ochronnej. Jeśli zabiegi konserwacyjne lub naprawcze wymagają zdemontowania którejkolwiek z części maszyny, należy je ponownie zamontować od razu po zakończeniu prac naprawczych.

 

3 Dane techniczne
Podane pod instrukcją obsługi.

 

3.1 Krzywa wzniosu
Patrz na zdjęcie.

 

3.2 Tabliczka znamionowa
Patrz na tabliczkę.

 

4 Transport,pakowanie i magazynowanie

4.1 Transport

Po dostawie urządzenia należy sprawdzić, czy nie jest w żaden sposób uszkodzone. Jeśli podnośnik posiada widoczne uszkodzenia, należy skontaktować się z firmą transportową lub sprzedawcą.

 

4.2 Opakowanie

Opakowania zabezpieczające maszynę podczas transportu wykonane zostały z tworzyw nadających się do recyklingu i ponownego wykorzystania. Elementy opakowań (kartony) wykonane zostały z odpadów papierniczych. Folie wykonane zostały z polietylenu (PE) oraz z polistyrenu (PS). Po rozpakowaniu urządzenia należy je przekazać do odpowiedniego punku zbiórki.

 

4.3 Magazynowanie

Magnes podnoszący ustawiony został w sposób, który zapobiega ześlizgnięciu się, przechyleniu lub przesunięciu. Urządzenie należy chronić przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych oraz czynników korozyjnych. Przed dłuższym przechowywaniem w stanie bezczynności zaleca się nasmarowanie maszyny.

 

5. Budowa
Patrz schemat.

 

6 Montaż
Należy założyć rękawice ochronne!

Należy założyć obuwie ochronne!
Należy założyć odzież ochronną!

UWAGA! NIEBEZPIECZEŃSTWO!
Nieprawidłowa obsługa podnośnika grozi zmiażdżeniem palców i dłoni!

 

7 Uruchomienie

Na spodniej stronie magnesów podnoszących znajdują się dwa bieguny magnetyczne, dzięki którym możliwe jest przyciąganie ładunków. Maksymalny możliwyudźwig zależą od powierzchni ładunku. Bieguny magnetyczne należy zatem utrzymywać w czystości. Przed przystąpieniem do operacji podnoszenia należy również oczyścić ładunek w miejscu przyciągania. Dla doboru prawidłowego modelu chwytak musi inne czynniki, które wpłynie to na siłę nośną niż ciężaru ładunku. Weź również pod uwagę krzywe podnoszenia magnesu podnoszącego. Są one umieszczone pod danymi technicznymi i magnesów podnoszących.

 

Powierzchnia styku: Pole magnetyczne magnesu podnoszącego jest skuteczne tylko przy bezpośrednim styku materiałów żelaznych. Jeśli istnieje dystans (szczelina) pomiędzy magnesem, a ładunkiem który ma zostać uniesiony, strumień magnetyczny jest mniejszy, trudniejsze staje się uniesienie przedmiotu, a zatemudźwig maleje. Rdza, farba, brud, lub obrabiana powierzchnia może powodować szczelinę powietrzną, co oznacza zmniejszenie siły podnoszenia.

 

Grubość materiału: Strumień magnetyczny magnesu podnoszącego wymaga minimalnej grubości materiału. Jeśli przedmiot nie posiada minimalnej grubości, siła podnoszenia jest mniejsza. Dla większego udźwigu wymaganajest większa grubość.

 

Wymiary podnoszonego ładunku: Jeśli podnoszony ładunek jest zbyt długi lub szeroki, siła nośna (udźwig) magnesu podnoszącego zostaje zmniejszona.

 

Skład podnoszonego ładunku:
Stal o niskiej zawartości węgla jest dobrym przewodnikiem magnetycznym, tak jak S235JR. Stal stopowa o wysokiej zawartości węgla lub z innych materiałów traci swoje właściwości magnetyczne, sprawiając, że moc magnesów podnoszących jest niska. Obróbka cieplna, która ma wpływ na konstrukcję stalową również zmniejszyć nośność.

 

Temperatura: Wysoka temperatura prowadzi do drgania cząsteczek stali. Szybko-wibrujące cząsteczki sprawiają, że materiał staje się oporny na działanie pola magnetycznego.

 

8 Obsługa
NIEBEZPIECZEŃSTWO! Ryzyko śmierci w przypadku spadnięcia wciąganego ładunku
- Spadające części mogą spowodować poważne obrażenia.

-Podnośnik magnetyczny należy stosować tylko przy zachowaniu odpowiedniego udźwigu oraz po zabezpieczeniu przed przypadkowym wypadnięciem.
-Podnośnik może być stosowany tylko w temperaturze od-10°Cdo+80°Ci przy wilgotności powietrza nie większej niż 80%.
-Magnes należy umieszczać zawsze na środku ładunku
- Ładunek powinien być podnoszony w pozycji poziomej
-Ładunki składające się z wielu ruchomych elementów nie mogą być podnoszone przez opisywane urządzenie
-Przed operacją całkowitego podnoszenia, należy unieść ładunek na kilka centymetrów i sprawdzić, czy został bezpiecznie zamocowany
-Ładunek należy zabezpieczyć przed przypadkowym upadkiem lub rozpadnięciem się
-Należy unikać śliskich ładunków
-Nigdy nie należy wchodzić lub przemieszczać się pod unoszonymi ładunkami
-Podnośnik nie może być przeciążany, przed operacją podnoszenia należy obliczyć jego wagę
-Podnoszenie nie może odbywać się bez nadzoru operatora
-Ładunek może zostać opuszczony tylko na twarde podłoże 

Należy założyć rękawice ochronne!
Należy założyć obuwie ochronne!
Należy założyć odzież ochronną!

UWAGA!
-Personel obsługujący musi zapoznać się z funkcjonowaniem urządzenia, jak i również przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa.
-Personel obsługujący musi przejść niezbędne szkolenie wprowadzajace

UWAGA!
Lekkie części mogą być przyciągane nawet po wyłączeniu magnesu!

 

8.1 Warunki pracy
Magnes podnoszący należy sprawdzać wizualnie przed każdym użyciem. Nabiegunniki nie mogą być zdeformowane lub wybite. Co roku należy doknywać przeglądu w autoryzowanym serwisie. Należy zawsze bezwględnie przestrzegać zasad i wskazówek zawartych w instrukcji! 

W szczególności należy zwrócić uwagę na:
-Powierzchnię podnoszenego ładunku (chropowatość, nierówność oraz porowatość)

-Unikanie zadziorów i ostrych krawędzi podnoszonego przedmiotu
-Powierzchnia podnoszonego przedmiotupowinna być czysta, sucha, bez oleju i tłuszczu oraz bez luźnych powłok powierzchniowych, itp..
-Magnesy podnoszące należy stosować tylko w suchym środowisku
-Ruchome części należy od czasu do czasu smarować
- Bieguny magnetyczne należy chronić przed działaniem korozji
-Używanie odzieży oraz obuwia ochronnego
-Osoby z rozrusznikiem serca przed rozpoczęciem pracy z podnośnikiem magnetycznym powinny uzyskać pozwolenie lekarza 

 

9 Konserwacja i serwis

9.1 Czyszczenie

Podnośnik magnetyczny powinien być zawsze utrzymywany w czystości.

Należy nosić rękawice ochronne!

UWAGA!
Do czyszczenia urządzenia nie należy używać agresywnych środków czyszczących, ponieważ może to spowodować jego nieodwracalne uszkodzenie!

Wszystkie części urządzenia wykonane z tworzywa sztucznego oraz z malowaną powierzchnią należy czyścić wilgotną szmatką nasączoną neutralnym detergentem. Nadmiar oleju należy usuwać suchą, niestrzępiącą się szmatką.

 

9.2 Konserwacja i serwis (naprawa)

Jeżeli podnośnik nie działa prawidłowo, skontaktuj się ze sprzedawcą lub z działem obsługi klienta. Dane kontaktowe można znaleźć w rozdziale: 1.2 Obsługa Klienta. Wszystkie środki ochrony i bezpieczeństwa urządzenia muszą być zainstalowane bezpośrednio po wykonanej naprawie i konserwacji.

 

10 Kontrola stałości magnesu

Magnes wykorzystany w opisywanym urządzeniu jest zgodny z obowiązującymi przepisami zgodnie z rozporządzeniem w sprawie bezpieczeostwa i higieny pracy 500 BGR. Przed pierwszym uruchomieniem oraz w razie potrzeby, nie rzadziej niż raz w roku należy kontrolowad stan techniczny urządzenia oraz magnesu przez wykwalifikowaną osobę uprawnioną do wykonywania odczytów.

 

11 Harmonogram przeglądów i konserwacji

11.1 Przed każdym użyciem:

Magnes należy poddawać stałej kontroli wizualnej. Bieguny muszą być czyste. Zabrania się używania urządzenia, jeśli magnes posiada widoczne wady.

 

11.2 Co tydzień:

Należy regularnie konstrolować stan w jakim znajduje się magnes podnoszący oraz jego bieguny. Jeśli powierzchnia jest wyraźnie zniszczona (w stopniu większym niż 10%), należy wymienić magnes w autoryzowanym serwisie.

 

11.3 Raz w roku:

Co najmniej raz w roku musi zostać potwierdzony stan techniczny urządzenia oraz jego zgodność z przepisami BHP.

 

12 Utylizacja zużytych urządzeń

Aby chronić środowisko naturalne, wszystkie elementy maszyny mogą zostać poddane recyklingowi.

 

12.1 Wyłączenie z eksploatacji

Zużyte urządzenie powinny zostać wyłączone z eksploatacji, aby nie stanowić zagrożenia dla środowiska. Usuń wszystkie materiały niebezpieczne dla środowiska ze starego urządzenia.

 

12.2 Utylizacja smarów

Zepsuty smar należy regularnie usuwać z urządzenia.
Sposób usunięcia i utylizacji smaru jest zależny od konkretnego producenta. Aby uzyskać informacje na ten temat należy skontaktować się z jego producentem.

 

13 Deklaracja zgodności
Patrz deklaracja.

Marka
Symbol
32240192
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel